Doświadczenia SKAT Transport w eksploatacji własnego taboru sięgają dziewiętnastu lat wstecz.

Zaczynaliśmy naszą przygodę z ciągnikami marki DAF. W roku 1997 zakupiliśmy pięć pierwszych zestawów składających się z ciągników siodłowych oraz naczep przeznaczonych do zaspokojenia własnych potrzeb transportowych.

W chwili obecnej nasza flota składa się z ponad 500 pojazdów własnych i podwykonawców. Posiadamy 150 własnych ciągników siodłowych ( DAF, Scania, MAN ) oraz  150 naczep (Krone, Schmitz, Berger).

Warto podkreślić fakt, że średnia wieku naszego parku samochodowego nie przekracza dwóch lat!

Każdy z pojazdów jest dostosowany do przewozu ładunków niebezpiecznych ADR, a ponadto ciągniki siodłowe spełniają wymagania normy Euro 5 i Euro 6. Oprócz bogatego wyposażenia fabrycznego każdy samochód jest specjalnie doposażany według specyfikacji opracowanej przez naszą firmę. Podstawową, od dawna dostępną funkcją jest monitoring GPS który wprowadziliśmy jako jeden z pierwszych polskich przewoźników. Montowane od niecałych trzech lat terminale systemu telematycznego Transics oferują wsparcie w zakresie nawigacji, komunikacji, raportowania, przestrzegania czasów jazdy i odpoczynku oraz w wielu innych kwestiach. Ponadto umożliwiają tzw. korytarzowanie. Dzięki zainstalowanym w kabinach skanerom mamy możliwość przesłać drogą elektroniczną dokumenty przewozowe dosłownie w chwilę po zakończeniu rozładunku.