Doświadczenia SKAT Transport w eksploatacji własnego taboru sięgają dziewiętnastu lat wstecz.

Zaczynaliśmy naszą przygodę z ciągnikami marki DAF. W roku 1997 zakupiliśmy pięć pierwszych zestawów składających się z ciągników siodłowych oraz naczep przeznaczonych do zaspokojenia własnych potrzeb transportowych.

W chwili obecnej nasza flota składa się z ponad 500 pojazdów własnych i podwykonawców. Posiadamy 150 własnych ciągników siodłowych ( DAF, Scania, MAN ) oraz  150 naczep (Krone, Schmitz, Berger).

Warto podkreślić fakt, że średnia wieku naszego parku samochodowego nie przekracza dwóch lat!

Każdy z pojazdów jest dostosowany do przewozu ładunków niebezpiecznych ADR, a ponadto ciągniki siodłowe spełniają wymagania normy  Euro 6. Oprócz bogatego wyposażenia fabrycznego każdy samochód jest specjalnie doposażany według specyfikacji opracowanej przez naszą firmę. Podstawową, od dawna dostępną funkcją jest monitoring GPS który wprowadziliśmy jako jeden z pierwszych polskich przewoźników. Montowane od niecałych trzech lat terminale systemu telematycznego Transics oferują wsparcie w zakresie nawigacji, komunikacji, raportowania, przestrzegania czasów jazdy i odpoczynku oraz w wielu innych kwestiach. Ponadto umożliwiają tzw. korytarzowanie. Dzięki zainstalowanym w kabinach skanerom mamy możliwość przesłać drogą elektroniczną dokumenty przewozowe dosłownie w chwilę po zakończeniu rozładunku.