Na początku pragniemy zaprezentować Państwu naszą firmę w telegraficznym skrócie.

ZASOBY SKAT TRANSPORT

 • średni roczny przebieg (na jeden ciągnik) - 140 tys. km   
 • ciągniki siodłowe EURO6 (DAF, Scania) - 150 szt.      
 • liczba zewnętrznych zestawów, świadczących usługi transportowe - 300 szt.   
 • liczba własnych naczep - 150 szt.    
 • średni wiek aut i naczep: 1,5 lata

PARTNERZY FIRMY

 • dostawcy oprogramowania IT: InterLAN, Transics, Comarch, Suncode
 • dostawcy kart paliwowych: DKV, AS24, BP PLUS
 • wykorzystywane giełdy ładunków: TimoCom, Trans, Transporeon, Teleroute
 • dostawcy opon: Micheline, Bridgestone
 • Leasingodawcy lub kredytodawcy: Millennium Leasing, Bank Handlowy, Millennium Bank, BZWK

 

PRZYCHODY SPÓŁKI

Przychody netto (ostatnie 11 lat)

Rok             Wartość (w mln zł)
2008  98,215
2009 101,651
2010  136,946
2011  176,775
2012  184,917
2013 202,575
2014 264,689
2015 307,400
2016 373,300
2017 408,019
2018 446,875

 

Głównym obszarem działalności jest transport i spedycja międzynarodowa oraz przeprawy promowe. Charakterystyczne pomarańczowe ciężarówki można spotkać dosłownie w całej Europie. Naszym najczęstszym celem są Niemcy, to w relacjach do i z tego kraju przewozimy największą masę towarową. Również transporty kabotażowe na terenie Niemiec stanowią dużą część obrotów spółki. Do niedawna sztandarowym kierunkiem była Wielka Brytania. Jednak zmienna sytuacja na rynku przewozowym, a także dopasowanie do zmieniających się potrzeb naszych Klientów spowodowało skierowanie większości naszych pojazdów do takich krajów jak Francja, Włochy, Hiszpania, kraje Beneluxu (Belgia, Holandia) oraz Skandynawia. We wszystkich wyżej wymienionych krajach oferujemy (podobnie jak na terenie Niemiec) przewozy kabotażowe.

Dodatkowo każda nasza placówka obsługuje przewozy towarów w ruchu krajowym. Oferujemy przewóz ładunków całopojazdowych FTL. Ładunki częściowe LTL z powodzeniem przewozimy po całej Europie.  Tabor zdominowany jest przez naczepy typu mega, co zapewnia doskonałą elastyczność w rodzaju podejmowanych ładunków. Ponadto jesteśmy wstanie obsłużyć nawet najbardziej niecodzienne zadania transportowe, które wymagają przewozu towarów taborem oplandekowanym. Nasze ciągniki siodłowe spełniają ostre wymagania normy Euro6. A dzięki pełnemu wyposażeniu technicznemu oraz wykwalifikowanej kadrze kierowców często przewozimy ładunki niebezpieczne ADR.

Jako jedna z nielicznych firm przy długoterminowych kontraktach jesteśmy skłonni do powiększenia oraz dopasowania floty aut do indywidualnych potrzeb klientów. Zapewniając dostępność specjalistycznego taboru „na miarę potrzeb”.

Obecnie ponad połowę przewożonych towarów stanowi papier. Dzięki kompleksowej współpracy z naszymi Klientami przewozimy nie tylko produkt gotowy, w postaci papieru w rolach lub na paletach ale również celulozę i makulaturę jako półprodukty. Należy podkreślić, ze papier w rolach to towar o szczególnej wrażliwości. Wymagający naczep w bardzo dobrym stanie technicznym. Wachlarz przewożonych ładunków jest bardzo szeroki, od podstawowych materiałów budowlanych, po skomplikowane maszyny i urządzenia, czy wręcz całe linie technologiczne.

Spółka szczególnie dba o minimalizację kosztów i czasu realizacji usług poprzez zastosowane technologie IT (software, hardware):

 • komputery pokładowe z systemem telematycznym Transics – codzienne raporty, komunikacja z firmą, kontrola przestrzegania czasu jazdy i odpoczynku, a także nawigacja satelitarna
 • program umożliwiający szczegółowe raportowanie stylu jazdy wykorzystywany do obniżania zużycia paliwa i poprawy ekonomiki jazdy (w ramach formuły Eco Driving)
 • skomputeryzowany system wspomagający awizację skrajnych punktów trasy tzw „korytarzowanie”

Myśląc o wzrastających potrzebach naszych Klientów w najbliższej przyszłości planujemy zaoferować profesjonalną obsługę transportów drobnicowych, obejmujących zarówno dystrybucję jak i usługi magazynowania.