Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang. CSR – Corporate Social Responsibility) zajmuje ważne miejsce w kompleksowej filozofii zarządzania firmą SKAT Transport. CSR nie jest ostro zdefiniowane i ukształtowane - jest procesem, pewną świadomą postawą. Co cenne dla kultury organizacji jaką jest SKAT Transport, oprócz działań formalnych również sami pracownicy są zaangażowani w działania na rzecz lokalnej społeczności.

Jako firma odpowiedzialna społecznie zwracamy uwagę na podmioty współpracujące z nami. Oprócz sprawdzenia rzetelności, ważne jest aby nasi partnerzy przestrzegali praw pracowniczych, zasad BHP oraz praw uczciwej konkurencji. W ten sposób zachęcamy inne firmy do podnoszenia standardów prowadzonej działalności.

Zasadniczo działalność w ramach CSR odbywa się dwutorowo poprzez:

 • przekazywanie społeczności (community giving) – głównie sponsoring i filantropia

 • zaangażowanie pracowników (employee involvement)

W ramach community giving Zarząd spółki obejmuje sponsoringiem lub wsparciem filantropijnym organizacje społeczne oraz różnego rodzaju imprezy. Działania te prowadzone są już od kilku lat. Poniżej najważniejsze z nich:

 

Listopad 2019

Na uroczystym spotkaniu woluntariuszy, przedstawicieli szkół, urzędów oraz firm, otrzymaliśmy taki oto zaszczytny tytuł  - Przyjaciela Hospicjum. Jesteśmy dumni z tego, że od 2011 roku możemy wspierać działalność Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

 

Wrzesień 2019

W ramach akcji Flaga Pomocy sfinansowaliśmy m. in. nowoczesne urządzenie medyczne Clario AC/DC De Luxe dla podopiecznych Pomorskiego Hospicium dla Dzieci. Przenośne urządzenie, tzw. ssak do odsysania dróg oddechowych, pozwalają poprawić jakość życia pacjentów wymagających odsysania dróg oddechowych. Służy on do ewakuacji wydzieliny z górnych dróg oddechowych, kiedy dziecko nie połyka śliny i nie ma odruchu kaszlowego. Konstrukcja ma trzystopniowy systemem kontroli higieny, który zapobiega nadmiernemu przepływowi oraz skażeniu.

 

Wrzesień 2019

Przekazaliśmy kilka zestawów komputerowych na potrzeby Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza w Kłaninie, Wierzymy, że te pomoce naukowe wesprą Dzieci nie tylko w edukacji, ale również posłużą jako rozrywka.

Wrzesień 2019

Do tegorocznej edycji Poland Business Run wystawiliśmy 3 drużyny w Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Poland Business Run pomaga spełniać marzenia osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Bieg ma charakter sztafety - bierze w nim udział 5 zawodników - i odbywa się co roku jednocześnie w największych miastach Polski. Od pierwszej edycji udało się już zmienić życie 434 osób - finansując zakup protez, sprzętu medycznego oraz rehabilitację. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

 

Sierpień 2019

W tym miesiącu przeprowadziliśmy zbiórkę dla Pomorskiego Hospicium dla Dzieci. Przekazaliśmy 1800 pieluszek różnych rozmiarów, oraz 36 opakowań chusteczek nawilżających.

Lipiec 2019

Właśnie powróciła nasza alpinistka - pani Lucyna Kołodziejska tym razem wspięła się na najwyższy szczyt Ameryki Północnej - Denali. W wyprawie towarzyszyła jej Flaga Pomocy - akcja, która ma zwrócić uwagę na działalność i potrzeby Pomorskiego Hospicium dla Dzieci. Flaga została podpisana w siedzibie naszej firmy i uroczyście przekazana na licytację,

 

 

Czerwiec 2019

Po raz kolejny zostaliśmy partnerem lokalnego turnieju tenisowego dla dzieci z klubu sportowego AS Baniono. Jesteśmy bardzo dumni z wyników sportowych osiąganych przez Dzieci!

 

Wzięliśmy aktywny udział w akcji Dzień Krwiodawstwa, zorganizowanego przez naszych sąsiadów Hotel Hampton. Razem możemy więcej!


 

Maj 2019

Z przyjemnością dołączyliśmy do grona sponsorów IX Olimpiady Przyjaźni dla Dzieci niepełnosprawnych, wydarzenia zostało zorganizowane przez Ośrodek "Żuławski Słonecznik" w Gremlicach. Serdecznie gratulujemy wszystkim Dzieciom, które wzięły udział w zmaganiach sportowych!

 

 

 

W ramach sąsiedzkiej akcji "Trashchallenge" zorganizowaliśmy się i posprzątaliśmy okolice Jeziora Wysockiego w Gdańsk-Osowej. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci.

Kwiecień 2019

 • Przed Świętami Welkanocnymi przeprowadziliśmy zbiórkę środków czystości i przekazaliśmy je podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Marzec 2019

 • 8 marca podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet firma SKAT we współpracy z Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości działającą na rzecz walki z rakiem szyjki macicy i rakiem jajnika postanowiła promować wśród naszych Koleżanek regularne badania profilaktyczne. Oprócz kwiatów i słodkich upominków nasze Koleżanki otrzymały także broszurki i ulotki pro-zdrowotne redagowane przez Kwiat Kobiecości. W ramach zapewnianego przez firmę SKAT ubezpieczenia medycznego wszyscy pracownicy mogą wykonać badania profilaktyczne.

 

Luty 2019

 • 8 lutego firma SKAT Transport otrzymała zaszczytną nagrodę "Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie" w ramach Plebiscytu "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2018" .
  Organizatorami plebiscytu byli: Miasto Gdańsk | Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER | Dziennik Bałtycki
  Dziękujemy bardzo za to wyjątkowe wyróżnienie!
  Informacje o plebiscycie.


 • 4 lutego z inicjatywy Pracowników Grupy SKAT w związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Rakiem zostały przeprowadzone kiermasze, licytacje oraz zbiórka pieniężna na rzecz spełnienia marzenia jednej z podopiecznych ogólnopolskiej „Fundacji Mam marzenie”, której marzeniem jest wycieczka do Grecji. Mamy nadzieję, że dołożyliśmy ważną cegiełkę do spełnienia tego marzenia :)

 Grudzień 2018

 • Od stycznia do grudnia 2018 zorganizowaliśmy cykl kilkunastu spotkań oraz zajęć promujących pracę w branży TSL dedykowanych  uczniom pomorskich szkół zawodowych (w siedzibie SKAT oraz wyjazdowo w szkołach).

 • Tradycyjnie, jak co roku przekazaliśmy zestawy komputerów oraz świąteczne paczki słodyczy i upominków dla dzieci z potrzebujących z woj.pomorskiego oraz dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza w Kłaninie (gmina Puck).

 •  Przekazaliśmy paczki z upominkami dla dzieci z zaprzyjaźnionego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach.

 

 • Wsparliśmy Dziecięce Turnieje Tenisowe organizowane przez Akademię Tenisowa AS - Treningi Tenisa dla dzieciw Baninie.

 

 • Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniężną dla Fundacji Wspierania Rozwoju „Ja Też”.

 

Listopad  2018

 • Mieliśmy przyjemność wesprzeć przygotowania na Mistrzostwa Świata w 10 tańcach, które odbywały się w Sibiu w Rumunii  - pary utalentowanych tancerzy Natashy Damasevich i Wojciecha Markowskiego noszących obecnie tytuły: Mistrzów Województwa Pomorskiego 2018 w styl Latin i V-ce Mistrzów Województwa Pomorskiego 2018 w stylu Standard w kategorii Seniorów.

 

Październik  2018

Firma SKAT wsparła wyjątkowe wydarzenie kulturalne - uroczystość wręczenia nagrody malarskiej im. Kazimierza Ostrowskiego XVII edycja, zorganizowaną przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 05.10.2018 r. w Centrum Św. Jana w Gdańsku. Nagrodę za rok 2017 otrzymał artysta Leszek Mądzik - wybitny twórca teatru obrazu i dźwięku.  Galę uświetnił koncert muzyków z Capelli Gedanesins oraz wernisaż prac Leszka Mądzika. Wstęp na uroczystość i wystawę był bezpłatny. Wystawę pokonkursową twórcy można było podziwiać w dn. 05-26.10.2018 w CŚJ.

 

Październik 2018

Firma SKAT ufundowała najnowocześniejszy giętki uroskop "Flexible Video Ureteroscope (URF-V)" marki Olympus na potrzeby diagnostyczne Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Jest to kolejny sprzęt, który ufundowaliśmy Szpitalowi.

Na końcu urządzenia (od strony chorego) jest kamera - a właściwie "chip on the tip" , a więc końcówka kamery. Obraz biegnie światłowodem, przewody światłowowodowe to część tego kabla - w pozostałej jest kanał do płukania i wprowadzania instrumentów oraz elementy sterujące ( tzn. cięgła) pozwalające na zginanie do 270 stopni! To wszystko jest podłączone do sterownika kamery i monitora pozwalającego obejrzeć wnętrze nerki.

 

Zdjęcia: Olympus, Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.

Wrzesień 2018

W dn. 15-22 września odbyło się kolejne wydarzenie, któremu partnerujemy -  EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI w Gdańsku. Organizatorzy wydarzenia: Miasto Gdańsk i Zarząd Transportu Miejskiego w w Gdańsku przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

 

 

Sierpień 2018

W dniach 18-19 sierpnia 2018 w zaprzyjaźnionej ze SKAT Latarni Morskiej w Gdańsku Nowym Porcie odbył się Festyn z okazji Światowych Dni Latarni Morskich 2018. Podczas Festynu odbyło się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. spotkanie z  Latarnikiem panem Stefanem Jackiem Michalakiem, który pasjonująco opowiadał o historii Latarnii, koncerty, wystawa malarstwa marynistycznego, warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla dzieci. Goście mogli okazję przepłynąć się także statkiem KONTROLER, a wieczorem podziwiać zachód słońca nad Zatoką Bałtycką z samego szczytu Latarni. W czasie festynu trwał także charytatywny piknik z którego dochody przekazano na zajęcia art-terapeutyczne dla dzieci z Oddziału Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Firma SKAT Transport wsparła Festyn fundując m.in. zakup materiałów do warsztatów artystycznych dla dzieci.                                                                                                                                                                             

 

Zdjęcia: Kamil Jasiński

2018 czerwiec

 • W ramach w ramach wsparcia integracji międzypokoleniowej, aktywności osób starszych... i w myśl hasła, że: ``Życie zaczyna się po 70-tce!`` wsparliśmy II SENIORALIA NOWODWORSKIE organizowane przez Fundację Kreatywna Edukacja - dla super aktywnych seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w ramach Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim.

 

 •  Potrzeby Stacji Krwiodawstwa w całej Polsce są ogromne, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję "Oddaj Krew - pomóż potrzebującym". Nasi pracownicy aktywnie włączyli się w realizację tego szczytnego celu. Wielu z nich oddawało krew po raz pierwszy. Do naszej akcji zaprosiliśmy także sąsiednie firmy. Głęboko wierzymy, że oddając cześć siebie, zebrana przez nas krew uratuje komuś zdrowie albo nawet życie.

Maj 2018

Wsparliśmy zagraniczny wyjazd Chóru Dziecięcego Passionatka działającego w ramach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie na Festiwal  Dziecięcego Uśmiechu odbywający się w miejscowości Wobolniki na Litwie. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda i możliwość poznania nowej kultury.

2018 luty

W sobotę 17 lutego, w Teatrze Szekspirowskim odbyła się uroczysta Gala Wolontariat 2018, zorganizowana przez Fundację Pomorskiego Hospicium dla Dzieci. Nasza firma  od wielu lat na różne sposoby wspiera tą organizację: zbieraliśmy pieluszki oraz środki kosmetyczne/pielęgnujące dla dzieci, zbieraliśmy środki czyszczące i piorące, przekazywaliśmy słodycze, zabawki i ubranka jak również wspieraliśmy finansowo działalność statutową i  fizycznie, biorąc udział w „Sztafecie Nadziei”. Kolejne działanie: nasz projekt "Flaga pomocy", gdzie nasza flaga "Poznaj świat ze SKAT!" zdobyła największy szczyt Ameryki Południowej a docelowo ma być zlicytowana na rzecz Hospicjum.


Pomagamy potrzebującym ze szczerych powodów, nie oczekując żadnej nagrody, ale Fundacja chciała chociaż w taki symboliczny sposób nam wszystkim podziękować, przekazując wyróżnienie w kategorii "Odpowiedzialni Społecznie".

Pięknie dziękujemy za ten wyjątkowy i miły gest.

 

2017 grudzień

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy całej firmy w końcówce roku, to też czas przygotowań do Bożego Narodzenia oraz zabawy sylwestrowej, ale to również czas aktywnych działań aby pomóc potrzebującym.

W grudniu wspólnymi siłami naszych Pracowników oraz Zarządu firmy udało się:

- zebrać i przekazać środki czystości, słodycze, zabawki oraz dofinansować organizację Wigilii dla podopiecznych Pomorskiego Hospicium dla Dzieci

- przekazać zestawy słodyczy, zabawek oraz kilka komputerów rodzinom w powiecie kościerskim w ramach corocznej „Paczki ostatniej szansy”

- zebrać, dokupić i przekazać specjalistyczną karmę dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsku

- zabrać odzież dla rodzin pokrzywdzonych przez nawałnicę na Kaszubach

- przekazać nasze firmowe świąteczne kartony ze słodyczami wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach

- zakupić i przekazać lektury do biblioteki Szkoły Podstawowej im. J. Trepczyka w sąsiednim Miszewie

- oraz tradycyjnie wesprzeć, zbierając do świątecznej puszki pieniądze dla Fundacji „Ja Też”

Wierzymy, że nasze starania wywołały uśmiech u wszystkich tych osób, którym jak co roku staraliśmy się pomóc. Życzymy aby kolejny rok przyniósł wszystkim dużo pomyślności, a wszystkim nam jeszcze więcej serca w pomaganiu potrzebującym. Wesołych Świąt i wspaniałego Nowego Roku!

2017 sierpień

W ramach pomocy poszkodowanym w wichurze mieszkańcom, dostarczyliśmy do Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi 22 tysiące litrów wody pitnej, woda to dar od firmy GEO International z Gdańska. Nasza firma przekazała również niezbędne dla ekip ratowniczo-naprawczych rękawice ochronne, hełmy oraz pasy do wyciągania i mocowania uszkodzonych elementów konstrukcji i powalonych drzew. Pracownicy naszej firmy we własnych, spontanicznie organizowanych akcjach, aktywnie uczestniczyli w dostarczaniu niezbędnych rzeczy oraz usuwaniu skutków nawałnicy w sąsiednich gminach. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale wierzymy, że pomoc w każdej formie złagodziła skutki sierpniowego kataklizmu.

 

 

 

 

2017 czerwiec

Dziś mieliśmy przyjemność brać udział w corocznym projekcie GOTowi do pomocy - razem z dziećmi, mającym na celu pomoc Domom Dziecka w Trójmieście. Wspólnie z Gdańską Organizacją Turystyczną pracowaliśmy w Domu Dziecka pod Irysami.  Zakres prac był spory: malowanie ścian, klejenie tapet, koszenie trawy, sadzenie kwiatów, pielenie klombów, naprawy oraz wiele innych czynności. Dzieci w tym czasie pojechały zwiedzać i bawić się. Nasza firma ufundowała dzieciom m. in. trampolinę - tym samym spełniliśmy jedno z marzeń małych wychowanków Domu pod Irysami.

2017 czerwiec

W dniach 9-10, wspieraliśmy merytorycznie i finansowo trzydniowy Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach. Poziom tego wydarzenia rośnie z roku na rok i już setki zawodników walczą o tytuły „Hard Runner” oraz „Kaszubski Super Stolem”. Festiwal biegów to święto biegaczy, promujące zdrowy styl życia, każdy może sobie wybrać dystans według swoich sił i ambicji, są to 1.6 km, 5, 10, 15, 21km oraz festiwalowy 52,6 km. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników!

 

2017 czerwiec

7 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie Specjalistycznemu Szpitalowi w Kościerzynie najnowszej generacji urządzenia medycznego, sfinansowanego przez naszą firmę. Zakupiony giętki cystoskop cyfrowy będzie jednym z podstawowych narzędzi Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej. Jego konstrukcja zmniejsza radykalnie dyskomfort odczuwany przez chorego podczas badania wnętrza pęcherza moczowego. Ocena pęcherza dokonywana z użyciem cyfrowej jakości obrazu pozwala na dużo większą precyzję w wykrywaniu zmian nowotworowych w pęcherzu. Wspomniany sprzęt to zupełnie nowa jakość w diagnozowaniu chorych z tą groźną chorobą.

 

2017 kwiecień

Kierowcy i pracownicy naszej firmy zebrali i przekazali 6 dużych kartonów wypełnionych zabawkami i grami dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębowej Łące. W podziękowanie, dzieci, razem ze swoimi wychowawcami wykonali wyjątkowe prace, związane ze Świętami Wielkanocnymi, które obecnie tworzą wyjątkowy nastrój w centrali naszej firmie. Dzieciom życzymy wszystkiego dobrego, dużo zdrówka, postępów w nauce oraz kolejnych wyjątkowych twórczych pomysłów.

2017 marzec

Otrzymaliśmy takie oto podziękowanie od dzieci ze szkoły podstawowej w Miszewie za podarowane przez naszą firmę lektury szkolne. Dzieci w podziękowaniu utworzyły piękny plakat oraz napisały dlaczego tak lubią czytać: "Książka jest jak towarzystwo, które dobiera sobie człowiek", "Kto czyta książki żyje podwójnie", "Żadne dzieło człowieka nie przeżyje książki", "Czytanie dobrych książek, jest niczym rozmowa z ludźmi z minionych lat". Jesteśmy pełni podziwu dla kreatywności dzieci bardzo się cieszymy, że czytanie książek cały czas zyskuje na popularności.

 

2017 luty

Jak w roku poprzednim, także i w tym roku nasza firma SKAT Transport wsparła inicjatywę pt. VI Bieg Morsa w Garczynie k. Kościerzyny. Na Biegu spotkali się miłośnicy zdrowego i aktywnego trybu życia z całej Polski w tym biegów i  kąpieli w zimnej wodzie. Na VI edycję tej imprezy przygotowaliśmy ciepły poczęstunek dla uczestników oraz upominki dla zwycięzców. Gorące dania serwowały reprezentantki Oddziału SKAT Transport w Kościerzynie.  Nasza firma regularnie wspiera działania propagujące pro zdrowotny i aktywny styl życia, nie tylko na Kaszubach. Zapraszamy serdecznie do udziału w następnym Biegu Morsa!

 

2017 luty

Z wielką przyjemnością wspominamy zwiedzanie promu Stena Vision, zorganizowane przez naszą firmę i naszych partnerów biznesowych - Stena Line Polska, dla grupy dzieci pochodzenia polskiego  przybyłych z Kazachstanu. Zachwytom dzieci nie było końca, a sympatyczny Pan Kapitan pozwolił nawet na założenie swojej czapki! Zorganizowaliśmy dzieciom również możliwość zwiedzania muzeów i najbardziej rozpoznawalnych miejsc historycznych Trójmiasta. Wierzymy, że każde z 20 dzieci na całe życie zachowa miłe wspomnienia o tej wspaniałej przygodzie i kiedyś do nas jeszcze wróci.

 

 

 

 

2016 grudzień

Kolejne dzieci, tym razem z trzech kościerskich rodzin otrzymały prezenty od naszej firmy, w ramach prowadzonej w tym regionie od 11 lat akcji "Świątecznej Paczki żywnościowej dla ubogich dzieci". Buzie uśmiechniętych dzieci są dla nas najlepszym podziękowaniem.

 

 

 

2016 grudzień

Świąteczny koszyk z piernikami Fundacji JA TEŻ ponownie gościł w centrali naszej firmy, pracownicy firmy napełnili skarbonkę i mieli okazję skosztować upieczone przez rodziców dzieci z fundacji dzieła kulinarne.  Życzymy dzieciom dużo zdrowia, mnóstwo energii i samych wspaniałych zdarzeń w ich życiu!

 

2016 grudzień

Po raz kolejny nasi pracownicy z Oddziału w Rzepinie odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słubicach. Na świąteczne prezenty tradycyjnie czekały dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Jak widać, nasze pomarańczowe Mikołaje znowu sprowadzili uśmiech na buźki dzieciaków, a maskotki i słodycze, będą miłym akcentem w ich niełatwej codzienności.

 

2016 październik

W tym roku ponownie wsparliśmy Fundację Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, pracownicy naszej firmy zebrali niezbędne materiały opatrunkowe a Zarząd przekazał darowiznę pieniężną.

 

2016 maj

Jesteśmy bardzo dumni z wyniku, który osiągnęła wspierana przez nas drużyna Laboratorium Twórczości PRYZMAT. Na ogólnoświatowych finałach w USA, w kategorii Problem 2: Połów pełen pomysłów, nasza drużyna zajęła III miejsce! Warto zauważyć, że wśród drużyn z 56 krajów ten wynik staje się naprawdę imponujący! Jeszcze raz gratulujemy!

 

2015 sierpień

W dniu 16 sierpnia 2015 roku, w zaprzyjaźnionej ze SKAT Latarni Morskiej w Nowym Porcie odbył się Festyn z okazji Światowego Dnia Latarni Morskich. Podczas Festynu odbyło się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. liczne występy muzyczne, wystawa malarstwa i fotografii, pokazy WOPR udzielania pierwszej pomocy medycznej czy konkursy morskie dla dzieci prowadzone przez Pirata. Firma SKAT Transport wsparła Festyn fundując m.in. odblaskowe czapeczki, chroniące przez słońce i zapewniające bezpieczeństwo w niedostatecznej widoczności oraz inne gadżety.

Zdjęcia: www.DobreWiadomosci.eu, Andy Pol

2015 lipiec

Czapeczki które zrobiliśmy dla dzieci znalazły również dodatkowe zastosowanie, oprócz funkcji bezpieczeństwa na drodze są bardzo wygodnym narzędziem do kontrolowanie dużej grupy podczas wycieczek. Dzieciaki, nawet  rozpraszając się w tłumie, są widoczne dla ich opiekunów dopóki są ubrane w nasze wyjątkowe czapeczki!

 

2015 czerwiec

W dniu 6 czerwca 2015 SKAT Transport był jednym z głównych sponsorów "Mundurowego Dnia Dziecka", przeprowadzonego w Oliwskim ZOO.

Celem festynu, oprócz dobrej zabawy było przypomnienie zasad bezpieczeństwa między innymi w ruchu drogowym. Nasza firma ufundowała setki pomarańczowych czapeczek, które nie tylko skutecznie chronią głowę przed słońcem, ale również są bardzo widoczne z dużej odległości w ciągu dnia oraz w nocy, ponieważ są wyposażone w odblaskowe paski. W tą piękną sobotę w Oliwskim ZOO pojawiło się setki pomarańczowych głów-słoneczek.

Życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych powrotów do domu oraz bycia zawsze widocznym na drodze!

 

2014 grudzień wsparcie fundacji Ja Też. Stowarzyszenie zorganizowało akcję świąteczna pod tytułem "Fundacyjne ciasteczka", którą w tym roku wspierała nasza firma SKAT Transport już w nowej siedzibie. 

 

 

2014 lipiec kontynuacja współpracy sponsorskiej z klubem SKAT Olimpic Gdańsk, wszystkie roczniki poprawiły swoje wyniki, rok 2014 był bardzo owocny w zwycięstwa wszystkich drużyn należących do naszego klubu.

 

 

2013 grudzień. Przekazaliśmy trzy duże worki z nakrętkami plastykowymi, zebrane przez naszych pracowników dla Fundacji Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci.”

 

2013 lipiec - przedłużenie umowy sponsorskiej na kolejne trzy lata. Obecnie SPS SKAT Olimpic Gdańsk składa się z 75 zawodników, grających w 5 drużynach klubowych.

 

 

 

2012 luty - podpisanie umowy sponsorskiej ze Sportowym Piłkarskim Stowarzyszeniem Olimpic Gdańsk. W wyniku porozumienia drużyna przyjęła nazwę Olimpic SKAT Gdańsk.

 

2012 styczeń – wsparcie Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” w organizowaniu XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

2011 październik - otrzymaliśmy pozwolenie na używanie loga Fundacji Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci. Wiąże się to z darowizną na rzecz Fundacji. Decyzję o przekazaniu środków na cele charytatywne podjęli pracownicy podczas corocznego spotkania integracyjnego.

 

 

2008/2009 – kontrakt sponsorski z II ligową drużyną piłkarską (piłka halowa) SKAT Transport Kościerzyna, awans na 5 miejsce w tabeli

 

2007/2008 - kontrakt sponsorski z II ligową drużyną piłkarską (piłka halowa) SKAT Transport Kościerzyna

 

2007 kwiecień – kolejna umowa sponsoringu „Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim” oraz „Gdańskiej Gali Tanecznej - Ogólnopolski Punktowy Turniej Tańca Sportowego”

 

 

2006 maj - umowa sponsoringu „Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim” oraz „Gdańskiej Gali Tanecznej - Ogólnopolski Punktowy Turniej Tańca Sportowego”

 

 

Zaangażowanie pracowników (employee involvement) to przede wszystkim działania które są podejmowane z inicjatywy samych pracowników. Każdy z nas żyje w społeczności lokalnej w której znajdują się osoby potrzebujące pomocy i wsparcia. Są to działania doraźne, jednorazowe lub organizowane przez dłuższy okres czasu.

 

Ostatnie inicjatywy to:

 

2012/2013 zima - zbiórka odzieży zimowej wśród pracowników spółki.  Wspieramy gdyńskie stowarzyszenie „Droga Nadziei”. W bieżącym sezonie zaczęliśmy akcję „Zima” już w październiku 2012.

 

2011/2012 zima – zbiórka odzieży zimowej wśród pracowników spółki, na potrzeby gdyńskiego stowarzyszenia „Droga Nadziei”. Akcja „Zima” trwała od listopada 2011 do lutego 2012r.

 

2011 maj – przyłączenie się do zbiórki nakrętek plastikowych organizowanych przez gdyńską drużynę harcerską, pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych nakrętek przekazywane są na częściowe pokrycie kosztów leczenia 12 letniej dziewczynki cierpiącej na SM. W tym roku szkolnym do zbiórki dołączyła się Szkoła Podstawowa nr 40 w Gdyni.

 

Bycie odpowiedzialnym nie oznacza tylko spełniania wszystkich wymogów formalnych i prawnych, ale oprócz tego również zwiększone inwestycje w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska. Mając na uwadze powyższe Zarząd firmy promuje i zachęca do zachowań proekologicznych. Monitorujemy emisję CO2 przez nasze ciężarówki, stosowane ogumienie klasy Energy Saverpozwala na oszczędności paliwa. Formuła Eco Driving pozwala na ocenę raportowanego stylu jazdy. Natomiast w naszych biurach prowadzimy segregację śmieci oraz stosujemy energooszczędne oświetlenie. Inwestycje w zasoby ludzkie to przede wszystkim szkolenia – planowe i doraźne. Mają formę stacjonarną oraz wyjazdową, przy okazji wyjazdów integracyjnych. Szczególnie cenną dla pracowników jest możliwość odbywania szkoleń i zdobywanie uprawnień indywidualnie (np.: uprawnienia doradcy ADR).