Naszą przygodę na rynku zaczęliśmy w 1991 roku.

Od tamtego czasu przeszliśmy drogę od firmy handlowo-produkcyjnej do dziś zajmowanego miejsca – jednego z czołowych operatorów transportowo-logistycznych. Zebrane doświadczenia w ponad dwudziestoletniej historii wspomagają nas w dalszym rozwoju.

Naszym celem jest dostarczanie nowoczesnych, zorientowanych na klienta rozwiązań branży TSL. Oferowany Klientom transport, spedycja i logistyka obsługują ładunki całopojazdowe (FTL) oraz ładunki częściowe (LTL). Skutecznie działamy w takich gałęziach jak transport drobnicowy oraz magazynowanie. Już w tej chwili organizujemy kompletne łańcuchy dostaw, dostawy „just in time” oraz transporty specjalne. Podczas planowania sieci dystrybucji staramy się aby proponowane łańcuchy dystrybucji były jak najkrótsze co przekłada się na optymalizację kosztów.

Obszarem działalności jest przede wszystkim transport i spedycja międzynarodowa, a także przeprawy promowe oraz transport i spedycja w ruchu krajowym. Organizujemy przewozy w zakresie spedycji morskiej i międzynarodowego transportu kontenerowego. Mając do dyspozycji doświadczenie i siłę Grupy SKAT jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie!

Nasze pomarańczowe zestawy można zauważyć na terenie całej Europy. Czy to będzie zielona Irlandia, śnieżna Skandynawia czy też słoneczne Włochy, wszędzie tam gdy  zobaczysz jaśniejszy punkt na drodze to z pewnością będzie nasza ciężarówka.

Klientami którzy nam zaufali są firmy z terenu całej Europy. Zarówno z obszaru Unii Europejskiej jak i z krajów niezrzeszonych. W chwili obecnej najczęściej odwiedzamy Niemcy, a do niedawna była to Wielka Brytania. Również dużo kilometrów „nakręcamy” w takich krajach jak: Francja, Benelux (Belgia, Holandia).

Nasz tabor jest zdominowany przez naczepy typu mega. Pozwala to na elastyczne dostosowanie się do potrzeb naszych klientów. Obecnie ponad połowę przewożonych ładunków stanowi papier – w różnych postaciach. Jest to towar o szczególnej wrażliwości, szczególnie papier w rolach. Nie stronimy od przewozu nawet skomplikowanych maszyn i urządzeń gdzie wymagana jest szczególna ostrożność i zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa. Natomiast specjalnie wyposażony tabor i przeszkoleni kierowcy dysponujący odpowiednimi uprawnieniami pozwalają na podejmowanie ładunków niebezpiecznych ADR.

SKAT Transport oprócz siedziby w Gdańsku to także oddziały terenowe. W tej chwili można nas odwiedzić w Katowicach, Łodzi, Rzepinie, Londynie oraz Świeciu. W Rzepinie mieści się nasza baza transportowa i stacja paliw.