Aktualizacja 02.04.2019:

Wiemy, że poniższa niecodzienna wiadomość zelektryzowała naszą branżę, dążymy do takiej inwestycji w przyszłości i wierzymy, że za kilka lat podzielimy się z Państwem faktyczną informacją. Natomiast już dziś zapraszamy do współpracy Kierowców do prowadzenia naszej nowoczesnej floty pojazdów.

 

01.04.2019: SKAT Transport inwestuje w elektryczne pojazdy ciężarowe. Tabor firmy zasilą futurystyczne pojazdy Tesla Semi.

Już nie tylko DAF, Scania i MAN. Już wkrótce tabor SKAT Transport wzbogaci się o ciągniki siodłowe zupełnie nowej marki, gdy chodzi o ten segment pojazdów. Będą to wyprodukowane przez firmę Tesla, w pełni elektryczne pojazdy Tesla Semi. Tym samym grupa SKAT wkracza w zupełnie nową epokę i dołącza do światowej elity.

Do tej pory grupa SKAT na każdym kroku udowadniała, że nowoczesna, ekologiczna flota, pozwalająca na ograniczenie wpływu działalności na środowisko, stanowi ważne ogniwo jej funkcjonowania. Ale realizowana przez firmę idea zrównoważonego rozwoju wprowadzona została właśnie na zupełnie nowy poziom, a grupa SKAT ma szansę stać się liderem innowacji w branży TSL. Wszystko za sprawą podpisanej właśnie umowy, dzięki której już wkrótce na polskich i europejskich drogach pojawią się zestawy w charakterystycznych dla grupy SKAT pomarańczowych barwach. Ich sercem będzie zasilany elektrycznie ciągnik siodłowy.

Ta rewolucja, która dokona się niedługo z naszym udziałem, będzie możliwa dzięki porozumieniu zawartemu właśnie z najsłynniejszym na świecie producentem pojazdów elektrycznych - Tesla, Inc. W ramach umowy grupa SKAT otrzyma 10 ciągników siodłowych wyprodukowanych przez firmę, która w krótkim czasie stała się legendą, a produkty sygnowane jej marką - jednymi z najbardziej pożądanych wśród fanów motoryzacji. Do tej pory firma specjalizowała się w produkcji luksusowych pojazdów osobowych. Ale od kilku lat przedsiębiorstwo, którego twarzą jest ekscentryczny miliarder Elon Musk, rozwija projekt w pełni elektrycznego wózka siodłowego.

Wśród firm, które do tej pory zdecydowały się na zamówienie pojazdów Tesla Semi, znajdują się m.in.: FedEx, Walmart, PepsiCo czy DHL. Portfel zamówień przekroczył w ubiegłym roku 2 tysiące pojazdów. Teraz do tego grona przyszłych użytkowników tych maszyn dołącza również SKAT Transport, stając się tym samym uczestnikiem prawdziwej rewolucji, jaka zacznie się wkrótce dokonywać, gdy chodzi o transport ciężki.

Premiera pojazdu Tesla Semi ma się odbyć już w przyszłym roku. Grupa SKAT pierwsze egzemplarze powinna odebrać na przełomie 2020 i 2021 r. Jest szansa, że za dwa lata pierwsze pomarańczowe zestawy z elektrycznymi ciągnikami siodłowymi z logo SKAT pojawią się na polskich drogach.

Już dziś można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że obok tych nowoczesnych wehikułów trudno będzie przejść obojętnie. Nie tylko ze względu na ich futurystyczną linię, ale też z uwagi na ich imponujące osiągi. Zasięg tych pojazdów przy naładowanych w pełni bateriach będzie wynosił 800 km, a już po 30 minutach ładowania akumulatorów będzie można przejechać 400 km. Równie duże wrażenie robią dane dotyczące przyspieszenia. Bez załadunku pojazd osiągać będzie prędkość blisko 90 km na godzinę w ciągu zaledwie 5 sekund, a z pełnym obciążeniem – w 20 sekund.

Władze grupy SKAT nie ukrywają, że inwestycja w elektryczne pojazdy ciężarowe to rodzaj eksperymentu. Firma stale inwestuje w nowy tabor, który spełnia coraz bardziej wyśrubowane normy emisji. Zakup pierwszych pojazdów bezemisyjnych akcentuje kierunek, w jakim będzie podążać przedsiębiorstwo. Ale Tesla Semi to nie tylko ekologia, ale też wysoka efektywność i realne ograniczenie kosztów operacyjnych.

Korzenie grupy SKAT sięgają 1991 r. Od samego początku stawianie na innowacje wpisane było w filozofię firmy, której działalność doceniana jest dziś nie tylko przez klientów, ale również branżowych ekspertów. Wierzymy, że zakup nowoczesnych pojazdów marki Tesla, wyznaczających kierunek w jakim będzie podążać branża TSL, sprawi, że nasza dewiza „Always on time” pozostanie hasłem, z którym będziemy utożsamiani przez kolejne dziesięciolecia.