W dniach 11-12 czerwca na polu golfowym Sierra Golf Club w Pętkowicach, odbyły się 3 turnieje.

Druga edycja SKAT International Golf Cup 2016, Junior Golf Cup 2016 oraz SKAT Turniej Towarzyski Drużynowy 2016. W wydarzeniach wzięło udział ponad 200 zawodników, zaproszonych gości i pracowników Grupy SKAT.

Pogoda dopisała, a warunki na polu golfowym sprzyjały świetnym wynikom oraz ustanowieniu nowych rekordów życiowych.

W turnieju SIGC 2016 udział wzięli zawodnicy z 16 klubów z Polski i zagranicy. W kategorii Stroke Play Brutto zwyciężył Lech Sokołowski (Sierra GC). W Stableford Netto 0-18 zwyciężyła Anna Rydzkowska (Sierra GC), a w Stableford Netto 18,1-36 Dominika Zbychorska (First Warsaw G&CC).

Na turniej przyjechała liczna reprezentacja Juniorów – młodzi zawodnicy odnotowali imponujące wyniki – a w kategorii Junior zwyciężył Maksymilian Biały (Tokary GC). Turniej zaszczycił swoim udziałem Jerzy Dudek - legenda piłki nożnej i znakomity golfista, a gościem specjalnym był Mariusz Czerkawski.

Grupa SKAT od wielu lat wspiera młodych zawodników klubu piłkarskiego SPS SKAT Olimpic Gdańsk, ale w tym roku postawiła również na promocję golfa wśród najmłodszych. Na Junior Golf Cup 2016 przyjechało kilkudziesięcioro dzieci, które walczyły o nagrody w niedzielę 12 czerwca. Wśród starszych Juniorów wygrała Patrycja Ryszewska (Sierra GC), a w młodszej grupie Wiktor Milewski (Sierra GC).  Nagrody Juniorom wręczał Mariusz Czerkawski, który na co dzień jest promotorem nie tylko hokeju, ale również jest ambasadorem golfa wśród dzieci i młodzieży.

Tegoroczne wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a turniej golfowy organizowany przez Grupę SKAT na stale wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych. 

Zapraszamy za rok na SIGC 2017!

 

Więcej informacji na stronie www.skatgolf.com >>>

SKAT – A Whole in One!