Zgodnie z obraną przed laty strategią rozwoju przedsiębiorstwa poprzez regularną wymianę na nowsze modele, firma SKAT Transport utrzymuje średni wiek taboru w wysokości 1,5 roku.

Jednym z czynników decydujących o regularnej wymianie taboru są także wskaźniki ekonomiczne. Firma stawia na tabor nowoczesny, bezawaryjny, oszczędny, spełniający co raz to wyższe wymagania ekologiczne.  Istotne jest także, aby użytkowane przez SKAT Transport  środki transportu dysponowały najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz wyposażone były w opcje zwiększające komfort prowadzenia pojazdu i odpoczynku kierowcy.

W historii rozwoju firmy pojazdy Scania stanowiły znaczącą część floty SKAT Transport, dlatego też w tym roku zainwestowaliśmy w próbną partię ciągników  Scania R450 spełniający normę EURO 6.

"Podjęliśmy decyzję o zakupie próbnej partii modelu Scania R450, aby przetestować je w różnorodnych warunkach prowadzonej przez nas działalności. Nasza firma obsługuje producentów, eksporterów i importerów wszelkiego rodzaju dóbr w regionach całej Europy. Dlatego ważne jest dla nas aby na podstawie zebranych danych analitycznych ze zrealizowanych transportów otrzymać informacje o dopasowaniu tego modelu do naszych wymagań i oraz potrzeb naszych klientów, jak również porównać z pojazdami innych marek którymi dysponuje flota SKAT." – powiedział Prezes SKAT Transport Waldemar Łazarczyk.