2013-07-23

Działając w ramach społecznej odpowiedzialność biznesu (z ang. CSR – Corporate Social Responsibility) i opierając się na dobrych wynikach ubiegłego sezonu piłkarskiego SKAT Transport przedłużył umowę sponsorską z młodzieżowym klubem SKAT Olimpic Gdańsk. Obecną umowę zawarto na trzy kolejne sezony.

 

2013-07-16

Po okresie testów zakończyliśmy wdrażanie systemu Plus Workflow. System objął centralę SKAT Transport oraz wszystkie oddziały terenowe. Korzystają z niego wszystkie komórki naszej firmy. Jest to między innymi kolejny krok w zmniejszaniu oddziaływania na środowisko naturalne zgodnie z wymogami normy ISO 14001:2004 zapewniając przy tym znaczącą redukcję kosztów.

 

2013-06-21

Po raz kolejny SKAT Transport znalazł się w gronie wystawców na Regionalnych Targach Transportowych Wybrzeże 2013 organizowanych przez PSPD z Gdyni. Tradycyjnie targom towarzyszył Festyn Transportowca. Rozmowy biznesowe przeplatały się z dobrą zabawą.  Zapraszamy do galerii zdjęć z tegorocznego Festynu Transportowca. Galeria umieszczona jest na stronie PSPD http://www.pspdgdynia.pl/?q=node/638 .

2013-05-23

Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń ruszyły roboty budowlane na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy nowej ulicy Słowackiego, w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Rębiechowo powstanie nowa siedziba naszej firmy. Pierwszym etapem prac jest przebudowa ulicy Słowackiego, obejmująca wykonanie zjazdu na naszą działkę.

2013-05-22

SKAT Transport został zaproszony do grona prelegentów na konferencji Arctic-Adriatic Logistic Conference. Konferencję zorganizował Urząd Miasta Gdyni na terenie Amber Expo. Odbyła się ona podczas XII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa i Produktów Rybnych „Polfish”. Przedstawicielka naszej firmy omówiła zagadnienia ujęte w panelu „Prezentacja procesów transportowych pomiędzy Skandynawią a Polską”.

2013-05-20

Oficjalne uruchomienie portalu przepraw promowych www.promyskat.pl. Nowy portal obsługuje rezerwacje przepraw, dokonywanie i rozliczanie płatności. Regularnie zamieszczane są informacje dotyczące ruchu promów. Nowością jest chat on-line ze spedytorami promowymi.

2013-04-26

Portal Pracujwlogistyce.pl w numerze 08 (46) wydawanego przez siebie Przeglądu Tygodniowego rozpoczął nowy cykl artykułów "Poznajmy Polskie Firmy TSL". SKAT Transport został wyróżniony i nasza firma została przedstawiona jako pierwsza w całym cyklu. Z całością artykułu można zapoznać się klikając w link http://www.pracujwlogistyce.pl/images/przeglad_tygodniowy/Przeglad%20Tygodniowy%20Pracujwlogistyce.pdf%20nr46.pdf

2013-04-11

W dniu dzisiejszym z rąk pana Józefa Adama Bela - Wiceprezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. odebraliśmy zezwolenie na prowadzenie działalności w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki uzyskanemu zezwoleniu mamy możliwość podjęcia nowych inwestycji co będzie skutkowało dalszym rozwojem naszej firmy.

2013-04-05

Trucksfoto.pl zorganizował wizytę swoich przedstawicieli na zlot "Truck Show Ciney 2013". Zostaliśmy Partnerami wyjazdu "TF on Tour". Efektem współpracy oprócz pomocy w wyjeździe na zlot są zdjęcia samochodów firmowych SKAT Transport spotkanych na europejskich drogach.

2013-02-15

Rozpoczęliśmy wdrażanie nowego systemu informatycznego autorstwa firmy Suncode. Pilotażowo w oddziale w Piotrkowie Trybunalskim. Plus Workflow jest kompleksowym rozwiązaniem pozwalającym na zarządzanie procesami biznesowymi, a w konsekwencji całością dokumentacji w przedsiębiorstwie – zarówno w zakresie elektronicznego obiegu dokumentów jak i skanowania oraz ich elektronicznej archiwizacji.

2013-02-01

Nasz dział promowy znacząco poszerzył swoją ofertę przepraw osobowych. Od początku lutego możemy bookować promy w ruchu pasażerskim na poniższych relacjach:
Polska -Szwecja
Szwecja- Dania
Szwecja - Finlandia
Szwecja - Niemcy
Dania-Norwegia
Dania - Dania
Finlandia - Estonia
Estonia - Szwecja
Łotwa - Szwecja
Łotwa - Niemcy
Francja – Wielka Brytania
Belgia - Wielka Brytania
Holandia – Wielka Brytania
Wielka Brytania -Irlandia
Wielka Brytania - Dania
Wkrótce dojdą nowe kierunki, w tym także przeprawy w basenie Morza Śródziemnego!

 

2013-01-15

SKAT Transport oraz Trucksfoto.pl zakończyły konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie ciężarówki z floty firmy SKAT.
Najładniejsze zdjęcie było wybierane przez pracowników firmy SKAT Transport (udział brali pracownicy z wszystkich oddziałów).  
Oceniano 72 zdjęcia przesłane przez 16 uczestników forum trucksfoto.pl. Głosy oddano na 32 zdjęcia.
Wraz z Trucksfoto.pl gratulujemy zwycięzcom oraz cieszymy się, ze w gronie fotografów znaleźli się również kierowcy firmy SKAT Transport.

Nagrodzone zdjęcia są dostępne na forum Trucksfoto.pl http://forum.trucksfoto.pl/index.php?topic=36.msg61402#msg61402

2012-12-21
Tegoroczna uroczysta kolacja świąteczna miała miejsce - podobnie jak w zeszłym roku - w restauracji Nautilus. Tak jak poprzednio przyjechały koleżanki z oddziału w Świeciu. Miłym akcentem było uczestnictwo pracowników spółki Expolco!

2012-11-16
W dniach 29,10,2012-16,11,2012 odebraliśmy trzecią część zamówionych samochodów DAF FT XF105.460 w wersji Low Deck z kabiną Super Space Cab. Nasza flota powiększyła się o kolejnych 15 samochodów.

2012-10-17
Z przyjemnością informujemy, że organizowany wraz z portalem Trucksfoto.pl konkurs fotograficzny zostaje przedłużony! Cały czas można umieszczać zdjęcia naszych firmowych zestawów na forum w temacie dostępnym pod adresem http://forum.trucksfoto.pl/index.php?topic=36.0 . Do chwili obecnej przesłano ponad 60 zdjęć spełniających regulamin. Oglądalność zdjęć jest również wysoka. Najczęściej wyświetlane zanotowało ponad 1400 odsłon.

2012-09-21
Tygodnik Gazeta Finansowa zwróciła się do nas po wypowiedź ekspercką na temat wyboru operatora logistycznego. Została ona zamieszczona w wydaniu z 21-27 września 2012 roku w dodatku "Biznes Raport" - Polski Rynek TSL. W opublikowanym rankingu firm sektora TSL znaleźliśmy się na 17 miejscu.


2012-09-10
Tradycyjnie jak co roku mieliśmy okazję spotkać się z pracownikami wszystkich naszych oddziałów. Podczas spotkania integracyjnego w Łebie komfortowe warunki zapewnił ośrodek Relaks. A skok adrenaliny atrakcje w Power Parku. Oprócz intensywnych zabaw był czas na długie spacery słynnymi wydmami.


2012-08-25
Po raz kolejny mieliśmy okazję zrelaksować się podczas firmowego spływu kajakowego. Tak jak w poprzednim roku spływ był jednodniowy, jednak tym razem płynęliśmy rzeką Chociną na trasie Jonki-Swornegacie. Zaczęliśmy wczesnym rankiem a cała impreza skończyła się w  późnych godzinach wieczornych podczas zabawy przy ognisku.

2012-08-03
Lloyd`s Register Quality Assurance przeprowadził audyt naszego Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2008. Ponadto przeszliśmy pozytywnie proces certyfikacji Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnego z normą ISO 14001:2004. Obejmuje on transport i spedycję drogową na terenie Europy oraz rezerwację przepraw promowych. Przyznany certyfikat ważny jest do 8 sierpnia 2015 roku.

2012-07-08

Po okresie wewnętrznych testów uruchomiliśmy kolejną zakładkę na naszej stronie internetowej. Aplikacja promowa zawiera aktualne i archiwalne stawki BAF, rozkład przepraw oraz przedstawia rzeczywiste trasy płynięcia i koordynaty GPS terminali promowych. Nowatorskim rozwiązaniem jest oparcie się o API map Google. Przejrzysty formularz kontaktowy pozwala na szybkie przesłanie zapytania do naszego działu promowego i dokonanie bookingu.

2012-07-04

Podczas szóstej edycji „Truck & Business Day - 2012” flagowej konferencji dwumiesięcznika Truck & Business Polska zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem dla najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw w branży. Firmy, które zostały wytypowane do wyróżnienia muszą bezpośrednio świadczyć usługi transportowe, a więc posiadać własny park samochodowy. W kategorii największych przewoźników laureatem został SKAT Transport.

 

2012-06-01

Po raz kolejny SKAT Transport był wystawcą podczas dorocznego Festynu Transportowca organizowanego przez Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych. Impreza tradycyjnie odbyła się na terenie „Faltomu Leśnego” w Nowym Dworze Wejherowskim. Udostępniliśmy publiczności dwa zestawy. Pierwszy składał się z naczepy typu mega wraz z najnowszym Mercedesem Actrosem MP4. Drugi to nasz najnowszy nabytek - DAF FT XF105.460 w wersji Low Deck z kabiną Super Space Cab. Zapewniliśmy szereg atrakcji łącznie z symulatorem lotów zapewniając możliwość chwilowego „oderwania się” od codzienności.

 

2012-05-01

SKAT Transport oraz Trucksfoto.pl ogłaszają konkurs na najlepsze zdjęcie ciężarówki z floty firmy SKAT.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest publikacja zdjęcia spełniającego forumowy regulamin w tym temacie: http://forum.trucksfoto.pl/index.php?topic=36.0

Konkurs trwa do 30 września 2012, ogłoszenie wyników nastąpi w przeciągu dwóch tygodni od zakończenia konkursu.

Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.

 

2012-04-17

Dziś odebraliśmy drugą część z zamówionych samochodów DAF FT XF105.460 w wersji Low Deck z kabiną Super Space Cab.

 

2012-03-30

Na koniec tygodnia – chwila wytchnienia. W gdańskim klubie U7 o godzinie 18:00 rozpoczęło się kolejne spotkanie integracyjne. Mieliśmy do dyspozycji 8 torów do gry w kręgle i 9 stołów bilardowych. Organizator zabezpieczył również imprezę od strony gastronomicznej.

 

2012-03-23

Dziś odebraliśmy pierwszą część z zamówionych samochodów DAF FT XF105.460 w wersji Low Deck (wys. siodła 95 cm) wyposażonych w największą dostępną na rynku kabinę Super Space Cab oraz zautomatyzowaną skrzynię biegów AS-Tronic.

2012-03-11

Nasi podopieczni - drużyna Olimpic-SKAT wygrywa Turniej Piłkarski im. Edwarda Budziwojskiego. Po raz drugi był on organizowany na hali sportowej w Przodkowie. Miłym akcentem była nagroda dla najlepszego bramkarza Turnieju, otrzymał ją zawodnik z naszej drużyny.

2012-03-05

W numerze 3/2012 Polskiego Trakera znajdziemy okolicznościowe wywiady z naszymi spedytorkami.

2012-02-22

Dziś w gdańskim hotelu Hilton odbyła się uroczysta, pomorska gala konkursu „Diamenty Forbesa 2012”. W tym roku w zestawieniu znalazło się łącznie 2051 firm z całej Polski. SKAT był kwalifikowany w kategorii firm od 50mln do 250mln PLN i w województwie pomorskim zajął 30 miejsce.

 

2012-02-07

Prezes Zarządu SKAT Transport podpisał dziś umowę z firmą DBK. Kontrakt obejmuje dostawę 40 ciągników siodłowych DAF FT XF105.460 w wersji Low Deck wyposażonych w największą dostępną na rynku kabinę Super Space Cab oraz zautomatyzowaną skrzynię biegów AS-Tronic.

2012-02-06

Znowu jest nas więcej!
SKAT od 6 lutego 2012 jest właścicielem firmy EXPOLCO TRANSPED sp. z o.o. Planujemy zmianę nazwy spółki na EXPOLCO TRANSPED GRUPA SKAT.

2012-01-08

Nie samą pracą SKAT żyje :o) Dziś wspomagaliśmy Klub Marynarki Wojennej "Riwiera" w organizowaniu zbiórki na rzecz XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

2012-01-02

Dziś uruchomiliśmy nowy system informatyczny klasy ERP. Jest to CDN XL. Wdrażane moduły to „Księgowość”, „Magazyn” oraz „Kadry i płace”.

2011-12-22

W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się na uroczystej kolacji świątecznej w restauracji Nautilus, położonej przy samej plaży w gdańskim Jelitkowie.

 

2011-12-20

W połowie grudnia na terenie parkingu przy naszej bazie transportowej w Rzepinie nastąpił montaż systemu parkingowego GPP Variant firmy Green Center. Jego zadaniem będzie naliczanie opłat parkingowych oraz kontrolowanie zasadności przebywania pojazdów na terenie parkingu.

2011-12-15

W grudniu rozpoczęliśmy odbiór zamówionych naczep Krone Paper Liner. Wszystkie naczepy wyposażone są w system Joloda. Przekazanie naczep miało miejsce w fabryce KRONE w miejscowości Werlte w Niemczech.

2011-12-01

SKAT Transport uruchamia kolejny oddział firmy. Pierwszego dnia grudnia pracę rozpoczęła nasza placówka w Świeciu.

2011-11

Dwumiesięcznik Truck & Business Polska w numerze 27 (listopad-grudzień 2011) zamieścił obszerny wywiad z Prezesem Zarządu Waldemarem Łazarczykiem.

 

2011-11-02

W październiku 2011 otrzymaliśmy pozwolenie na używanie loga Fundacji Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci. Wiąże się to z darowizną na rzecz Fundacji. Decyzję o przekazaniu środków na cele charytatywne podjęli pracownicy podczas corocznego spotkania integracyjnego.

2011-10-31

Od połowy października zaczęliśmy odbierać zamówione ciągniki Mercedes-Benz ACTROS 1846 LSnRL z kabiną typu MegaSpace. Odbiory miały miejsce w firmie Eurotruck w Straszynie.

2011-09-23

W dniu dzisiejszym SKAT Transport podpisał z firmą POZKRONE Spółka Akcyjna sp. k. Kontrakt dotyczący zakupu 10 naczep KRONE Paper Liner SDP 27 wyposażone w wózki Joloda.

2011-09-19

W dniach 16-18 września 2011 roku w ośrodku wypoczynkowym Roma miało miejsce kolejne spotkanie integracyjne. Przyjechali na nie pracownicy ze wszystkich oddziałów firmy. Część z nas zobaczyła się po raz pierwszy na własne oczy! Główną atrakcją była gra strategiczno-plenerowa „Nawigator”.

2011-09-12

W dniu  10 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festynie połączonym z wyborami MISS SCANIA 2011. Wystąpiliśmy jako jeden w wystawców a główną atrakcją była nasza ... pomarańczowa Scania! Na naczepie było miejsce do spokojniejszych rozmów z przewoźnikami oraz licznie zgromadzoną publicznością. A dla „ścigantów” udostępniliśmy symulator jazdy Formuły1.

2011-07-05

W dniu dzisiejszym Lloyd’s Register Quality Assurance ponownie zatwierdził nasz Certyfikat ISO 9001:2008. Termin certyfikacji mija 7 lipca 2013 roku.

2011-07-18

W odpowiedzi na inicjatywę oddolną pracowników zorganizowaliśmy w dniu 16 lipca 2011 spływ kajakowy rzeką Brdą. Spływ był jednodniowy na trasie Mylof-Woziwoda i zakończył się biesiadowaniem przy ognisku. Mimo ofiar w ludziach (zakwasy na dzień następny) i w sprzęcie (utopiona jedna para okularów) imprezę zaliczamy do udanych.

2011-06-22

Rzeczpospolita opublikowała ranking firm TSL według zysku brutto w 2010 roku (w tys. zł) - w skali kraju zostaliśmy sklasyfikowani na 16 miejscu.

2011-06-20

W dniu 17 czerwca 2011 roku uczestniczyliśmy jako wystawca na Festynie Transportowca organizowanym przez PSPD. Festyn był połączony z Regionalnymi targami Transportowymi „Wybrzeże 2011”. Całość miała miejsce w Nowym Dworze Wejherowskim.

2011-06-30
Dnia 30 czerwca 2011 roku na Konferencji Truck&Business Day – 2011 mieliśmy przyjemność odebrać wyróżnienie dla najlepiej zarządzanej firmy transportowej w rankingu TOP 500.

2011-06-09

W dniu dzisiejszym miał miejsce audit zewnętrzny zarządzania jakością. Zgodność z normą ISO 9001:2008 sprawdzał auditor z Lloyd’s Register Quality Assurance.

2011-06-06

W dniach 3-5 czerwca 2011 roku ośrodku wypoczynkowym „Dorota” w Czapielsku miała miejsce druga tura szkolenia „Synergia w biznesie”. Prowadzącym był Marek Rożalski.

2011-05-09

W dniach 6-7 maja 2011 roku w „Zajeździe Ostrzyckim” w Ostrzycach miała miejsce pierwsza tura szkolenia „Synergia w biznesie”. Prowadzącym był Marek Rożalski.

2011-04-04

Z firmą Eurotruck Sp. z o.o. podpisaliśmy umowę zakupu fabrycznie nowych ciągników siodłowych marki Mercedes-Benz ACTROS 1846 LSnRL z kabiną typu MegaSpace. Zgodnie z umową wszystkie samochody zostaną doposażone według załączonej do umowy specyfikacji.